Zobacz nasz udział

NASZYM GOŚCIEM

NASZE SZKOLNE TALENTY

S A M U E L   K U L C Z Y C K I - uczeń klasy IIIB

Bakcyl pingpongowy Samuel połknął w pierwszym roku życia.

Prawidłową technikę gry w tenisa stołowego Samuel opanował już w piątym roku życia.

Nie ma taryfy ulgowej, wszyscy uważnie na mnie patrzą - zdradził nam Samuel, opowiadając o treningach wśród najbliższych krewnych.

Będzie lepszy od Andrzeja Grubby?

Jest dwukrotnym mistrzem Europy, ale nie myśli o kolejnych tytułach. Sumiennie trenuje  dąży do tego, aby grać coraz lepiej. W naszej szkole kończy trzecią klasę. Koledzy i koleżanki wiedzą, że świetnie mu idzie - są dumni z Samuela. Dogadujemy się. Bardzo ich wszystkich lubię - zdradza mały tenisista stołowy.

Trening małego mistrza
    Dziewięcioletniego mistrza Europy odwiedziliśmy na treningu w Gorzowie Wlkp. Rzeczywiście, nie jest łatwo oderwać go od zajęć. Na specjalnie przygotowanym stole - po jednej stronie zawodnik, po drugiej siatka z masą białych piłeczek - ćwiczył serwis.
Podkreślił, że to najważniejszy element tenisa stołowego. Tych podstawowych ma kilka. Ale zdarza się, że zaskakuje przeciwnika czymś nietypowym. Cały czas wymyśla nowe. Ale to nie wszystko. Podczas treningów robi pompki, brzuszki, grzbiety, skacze. Do bólu powtarza poszczególne elementy techniki i gra sparingi. - Niby o nic, ale walczę o każdą piłkę - podkreśla.
Mimo że gdy wraca do domu, bywa przemęczony, to i tak jeszcze ćwiczy brzuszki, pompki, gra z bratem w piłkę lub jeździ na rolkach.

Wyjątkowy chłopiec
      Szymon Kulczycki, ojciec Samuela dba o to, aby nie zniechęcić i nie przeciążyć małego mistrza. Nie za bardzo chce mówić o sportowej przyszłości syna. Za to chętnie słucha opinii innych na temat Samuela. Razem bywają na treningach Lucjana Błaszczyka, przed laty wybitnego tenisisty stołowego.
Według niego Samuel wyróżnia się koordynacją ruchową i szybkością. Ocenił, że chłopiec ma szansę na sukces także w kategoriach seniorskich.
Dr Ryszard Kulczycki, dziadek Samuela, zarazem trener tenisa stołowego, ze spokojem podchodzi do sukcesów wnuka. Przyznaje jednak, że w ciągu 51 lat pracy nie spotkał takiego dziecka. - Jest wyjątkowo sprawny. Udowodnił to na mistrzostwach Europy do 10 lat, gdzie zdecydowanie wygrał konkurs sprawności ogólnej. Wyróżnia się pracą nóg przy stole, naturalnym sprytem i szybkością - wymienia atuty małego mistrza. Ponadto zaznacza, że chłopiec jest niesamowicie pracowity - każda pora dnia i nocy jest dla niego dobra na trening. - Gdy inni mają wakacje, on cały czas myśli tylko o jednym: chce być najlepszy.
Mimo że jest jeszcze młody, dobrze rozumie, że bez intensywnej pracy tak się nie stanie - zauważa pan Ryszard.

Tenis stołowy - rodzinna specjalność
      O tenisie stołowym w domu Kulczyckich zawsze mówiło się wiele, bo przecież to ich rodzinny sport (zaangażowanych w tą dyscyplinę sportu jest aż 18 członków rodziny). Odpowiednia dieta, bieganie, rower, rolki i koniecznie basen - każdą wolną chwilę poświęcamy na ruch - zdradza tajniki życia rodzinnego Szymon Kulczycki. Podkreśla, że Samuel nie traci czasu na komputer czy telewizję.
Jego plan dnia podporządkowany jest aktywności fizycznej. - Pewnie, dlatego tak szybko osiągnął znakomite wyniki - zauważa. Nie zapomina o podstawowym obowiązku - nauce.

J A K U B   K R Y S T E K - uczeń klasy VB

Jakub wykazuje szerokie zainteresowania w różnych dziedzinach nauk: przyrodniczych, matematycznych, historycznych, językowych. Wyróżnia go ciekawość poznawcza, umiejętność logicznego myślenia i zdolność rozwiązywania skomplikowanych zadań problemowych.
Osiągnięcia Jakuba
        - Tytuł laureata konkursu przedmiotowego z przyrody,
        - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Kangur 2012,
       - I m. w II Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego MOVE UP,
        - I m. w szkolnym konkursie ortograficznym "Mistrz ortografii",
        - III m. w szkolnym konkursie "Super Głowa".

J A G O D A   R E N I C K A uczennica klasy VIB

"Mój styl rysowania opiera się głównie na rysowaniu mangą. Manga to japoński styl rysowania komiksów. Najbardziej lubię wykonywać prace plastyczne farbami akwarelowymi, choć zdarza mi się czasem zrobić to pastelami. Chodzę na zajęcia plastyczne do MDK-u, gdzie uczę się jak dopracowywać swój styl rysunku i nowych technik plastycznych.
Lubię także robić różne dekoracje plastyczne."
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl