Historia i działalność zespołu w naszej szkole:

Szkolny zespół wokalny działa w naszej szkole od 1995 r.
Pierwotnie nosił nazwę "Na ostatnią chwilę", a obecnie - "KLAPS".
Zespół skupiał dziewczęta z klas IV - VIII, później IV - VI, a od 2001 r. również chłopców i dzieci młodsze.
Celem zajęć jest rozśpiewanie i umuzykalnienie dzieci, rozwijanie wrażliwości na muzykę, kształtowanie zainteresowań i uzdolnień, doskonalenie umiejętności wokalnych i przygotowanie uczniów do prezentacji swych uzdolnień artystycznych.
    Od początku istnienia zespół uświetniał niemalże wszystkie uroczystości szkolne, takie jak np.: Pasowanie na ucznia pierwszej klasy, Dzień Edukacji Narodowej, Święto Patrona Szkoły, Dzień Matki i Ojca, Zakończenie roku szkolnego, konkursy przyrodnicze itp.
    Wychodziliśmy z programem artystycznym również na zewnątrz, współpracując ze środowiskiem lokalnym. Z przedszkolami, Domem Małego Dziecka, Parafią św. Antoniego, Domem Opieki Społecznej. Występowaliśmy podczas obchodów Dni Gorzowa (koncert nad Wartą), otwarcia wystawy w WOM-ie, na festynie dla pracowników STILONU.
Ściśle współpracujemy ze szkolnym kołem teatralnym "Melpomenka". Wspólnie przygotowujemy przedstawienia teatralne, które wystawiamy nie tylko w szkole dla uczniów i rodziców, lecz również poza nią (przedszkola, Dom Małego Dziecka).

Występy
Koncert laureatów w Kostrzyniu Uczennica Karolina Algrecht - koncert laureatów Przedstawienie muzyczne w szkole Zajęcia wokalne w studio nagrań
Miejski Konkurs Piosenki Zajęcia w studio nagrań Uczennica Elwira Dąbrowska - Miejski Konkurs Piosenki

Nasze Sukcesy:
Rok 2002/2003
1. Zespół "Na ostatnią chwilę" w składzie: Kamil Pawlikowski, Izabela Dejneko, Aleksandra Żylewicz, Kamila Jakubowska otrzymuje tytuł laureata w gorzowskim przeglądzie zespołów muzycznych PARA 2003.
2. Patrycja Prochacka - tytuł laureata w Lubuskim Konkursie Piosenki na szczeblu rejonowym i wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim.
Rok 2003/2004
1. Karolina Albrecht - tytuł laureata w Lubuskim Konkursie Piosenki na szczeblu rejonowym i tytuł laureata na szczeblu wojewódzkim.
2. Zespół "Na ostatnią chwilę" w składzie: Dawid Obłąk, Jagoda Raczyńska, Izabela Kalicińska i Anna Bacherek - tytuł laureata w gorzowskim przeglądzie zespołów muzycznych PARA 2004.
3. Zespół w składzie: Dawid Obłąk, Anna Bacherek i Patrycja Prochacka - wyróżnienie w Lubuskim Konkursie piosenki na szczeblu rejonowym.
Rok 2004/2005
1. Marta Ksiażek - I miejsce w Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek.
2. Zespół w składzie: Patrycja Prochacka, Karolina Albrecht i Marianna Pierzchalska - wyróżnienie w Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek.
3. Marta Książek - tytuł laureata w Lubuskim Konkursie Piosenki na szczeblu rejonowym.
4. Patrycja Prochacka - tytuł laureata w Lubuskim Konkursie Piosenki na szczeblu rejonowym.
5. Zespół "KLAPS" w składzie: Dawid Obłąk, Jagoda Raczyńska, Izabela Kalicińska i Anna Bacherek - tytuł laureata w Lubuskim Konkursie Piosenki na szczeblu rejonowym.
6. Karolina Albrecht - wyróżnienie w eliminacjach wstępnych do konkursu "Wygraj sukces".
Lubuski Dziecięcy Konkurs Piosenki
    Trzeciego marca 2006 r. w Grodzkim Domu Kultury odbył się Lubuski Dziecięcy Konkurs Piosenki. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: KLAPS pod kierunkiem p. Agnieszki Rogowskiej-Zmelty i SKRZACIKI pod kierunkiem p. Doroty Meyer. Oprócz zespołów zaprezentowali się również soliści: Justyna Siudajewska z klasy II a i Kamil Szczygieł z IV c.
Tytuł laureata i nomincję do konkursu na szczeblu wojewódzkim otrzymał Kamil Szczygieł. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Lubuski Dziecięcy Konkurs Piosenki
Dziecięcy Konkurs Piosenki Dziecięcy Konkurs Piosenki Dziecięcy Konkurs Piosenki Dziecięcy Konkurs Piosenki
Klaps