EGZAMIN ÓSMOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Język polski - 21 kwietnia 2020 r. (wtorek) - godz. 9:00
  Matematyka - 22 kwietnia 2020 r. (środa) - godz. 9:00
  Język obcy nowożytny - 23 kwietnia 2020 r. (czwartek) - godz. 9:00

Laureat konkursu przedmiotowego jest zwolniony z egzaminu.

Ważne terminy:
Rodzice ucznia składają dyrektorowi szkoły, nie później niż do 30 września 2019 r., pisemną deklarację wskazującą język obcy nowożytny, z którego uczeń przystąpi do egzaminu ósmoklasisty.

Do 15 października 2019 r. przedkłada się dyrektorowi szkoły - dokumenty: zaświadczenie o stanie zdrowia oraz opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, o specyficznych trudnościach w uczeniu się.

Do 20 listopada wskazanie (przez radę pedagogiczną) sposobów dostosowania form i warunków przeprowadzania egzaminu.

Do 25 listopada oświadczenie rodziców o korzystaniu albo rezygnacji ze wskazanych sposobów dostosowania.

Przebieg egzaminu.
Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).

Nie wolno używać długopisów "zmazywalnych".

Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

Z dodatkowych materiałów oraz przyborów pomocniczych mogą korzystać zdający, którym dostosowano warunki przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty.

Zdający korzystają ze sprzętu, którego już używają w procesie dydaktycznym.

Nie wolno przynosić żadnych urządzeń elektrycznych (zegarek, kalkulator, itp.).

Uczeń musi mieć przy sobie ważną legitymację szkolną oraz przybory, dopuszcza się zabranie wody mineralnej o małej pojemności (do 0,5 l).

Obowiązuje strój galowy.

Czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów.

Język polski 120 min.
   Matematyka 100 min.
   Język obcy 90 min.

Wyniki egzaminu: 19 czerwca 2020 r.

Informacje o egzaminie zamieszczone na stronie

CENTRALNEJ KOMISJI EGZAMINACYJNEJ
Nabór 2019/2020