SZKOŁA BEZ GRANIC - WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

GOŚCIE Z ZAPRZYJAŹNIONEJ SZKOŁY WALDGRUNDSCHULE
W HOHEN NEUENDORF W NIEMCZECH.

01.11.2014r. naszą szkołę odwiedzili goście z zaprzyjaźnionej szkoły Waldgrundschule w Hohen Neuendorf w Niemczech.
Dwanaścioro uczniów pod opieką nauczycieli z Niemiec przyjechało do nas w ramach wieloletniej międzyszkolnej współpracy polsko - niemieckiej. Podczas wspólnych lekcji, gier i zabaw wszyscy starali się lepiej poznać, wymienić doświadczeniami i "zaprzyjaźnić" z autentycznym językiem obcym. Wizytę gości uświetniła wizyta w Muzeum Jana Dekerta, a także wspólne majsterkowanie podczas zajęć manualnych w gorzowskiej CASTORAMIE.
Zarówno uczniom jak i nauczycielom pozostaną miłe wspomnienia i nowe znajomości.

Organizatorką spotkania była nauczycielka j. niemieckiego Joanna Poźniak

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2014

26.09.2014r.obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach innych niż zwykle. Trzyosobowe zespoły klas IV - VI wspólnie uczyły się o Unii Europejskiej i o językach obcych w Unii, biorąc udział w Quizie wiedzowym, rozwiązując test oraz wykonując plakat o wybranym przez siebie kraju unijnym.
    Całość organizowała nauczycielka j. niemieckiego Joanna Poźniak.
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 28.10.2011 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Intensywne przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się wiele dni wcześniej. Uczniowie klas III-VI wykonali plakaty o krajach europejskich i Stanach Zjednoczonych, które ozdobiły korytarze naszej szkoły. Przy tworzeniu swoich prac dzieci wykazały się zdolnościami plastycznymi. Uczniowie przygotowali również wystawę na temat: Dlaczego warto uczyć się języków obcych?
    W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć uczniów klas czwartych, piątych i szóstych z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej "Waldschule Grundschule" z Niemiec.
Dzieci miały okazję poznać naszą szkołę i  wraz z naszymi uczniami brały udział w obchodach Dnia Języków Obcych.
Uczniowie klas młodszych, pod kierunkiem Pani Joanny Poźniak, przedstawili program artystyczny w języku niemieckim. Kolejnym punktem programu był quiz z wiedzy o krajach angielskojęzycznych, prowadzony przez p. M. Jastrzębską, do którego zostały zaproszone także dzieci niemieckie.
Na koniec odbył się koncert piosenek w różnych językach, a dziecięca publiczność z zapałem i zaangażowaniem dopingowała śpiewających uczniów. Po części artystycznej odbyło się spotkanie dzieci polskich i niemieckich, podczas którego nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać po angielsku.
    Wizyta dzieci z Niemiec sprawiła wiele radości naszym uczniom i uświadomiła im jednocześnie jak ważna jest znajomość języków obcych. Gratulujemy wszystkim dzieciom, które odważyły się zaprezentować swoje umiejętności artystyczne i wokalne w tym dniu.
Dzień Języków Obcych przygotowały: p. Małgorzata Jastrzębska, p. Joanna Poźniak i p. Aneta Tomasik.

LIST Z HOHEN-NEUENDORF

Uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej w Hohen-Neuendorf
w odpowiedzi na nasz list przysłali nam swoje prace plastyczne, gazetkę szkolną oraz zdjęcia.
     Wiemy już, że nasi rówieśnicy uczą się języków obcych - otrzymaliśmy nawet prace z języka angielskiego.
Teraz my przygotowujemy prace dla naszych przyjaciół z Niemiec. Będą to niespodzianki z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

2005 roku w związku wejściem Polski do Unii Europejskiej nawiązaliśmy współpracę ze Szkołą Podstawową w miejscowości Hohen Neuendorf.
9 grudnia 2006 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę w Niemczech. Dwa razy do roku odbywają się spotkania polsko-niemieckie z udziałem nauczycieli i młodzieży z obu szkół.
Wizyty są owocne, uczniowie nawiązali przyjaźnie, chętnie uczą się języka niemieckiego, poznają historie miast, obyczaje i kulturę. Dzięki współpracy między szkołami uczniowie jak i nauczyciele mają możliwość wymiany doświdczeń, zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności